News & Events

پشم سنگ عایقکننده بیمارستانی در کشور ولز

بیمارستان Morriston یکی از مهمترین بیمارستانهای عمومی و آموزشی شهر Swansea کشور ولز می باشد.

شرکت ساختمانی BAM انگلستان با صرف هزینه 60 میلیون پوند، با اضافه کردن سه طبقه به بیمارستان، فضایی در حدود 280 مترمربع با امکانات پیشرفته و بروز برای بخش های پزشکی دیالیز،X-Ray و دندانپزشکی ایجاد کرد.


با توجه به طراحی و مشخصات فنی ارائه شده، بایستی در این پروژه جهت عایق کاری سطوح، دیواره ها، کانالها و لوله ها از عایق پشم سنگ استفاده میشد.
مشاور این پروژه پارامترهای گوناگونی از قبیل مقاومت و پایداری بالا، بازدهی و نصب آسان را در اسناد فنی مناقصه جهت انتخاب صحیح عایق در نظر گرفت. همچنین با توجه به اینکه پروژه مربوط به مرکز پزشکی و درمانی بود، ساخت آن باید مطابق با استانداردهای مربوطه از قبیل BS5422:2009 و HTM05-01 صورت می پذیرفت. از جمله این شرایط، ایمنی در برابر آتش بوده که بایستی در این پروژه از مواد غیر قابل اشتعال استفاده می شد. بنابراین به منظور برآورده کردن کلیه الزامات استاندارد، مشاور این پروژه محصول پشم سنگ را به عنوان عایق صوتی و حرارتی انتخاب کرد.
در این بیمارستان بالغ بر 5000 متر عایق پشم سنگ از نوع  لوله ای، تخته ای و پتویی به کار رفته و نصب شد.  
عایق های پشم سنگ دارای ویژگی های مهمی شامل قابلیت بازیافت بالای 97%، خاصیت آکوستیک و عایق صوت بودن، عایق حرارت بودن، ضد حریق، عدم انتشار گاز CO2 و صدمه زدن به لایه اوزن، مصونیت در برابر رشد آفت، قارچ، باکتری و حشرات موذی، نصب آسان، مقاومت و پایداری بالا می باشد.
©Copyright 2012 Arman Ayegh Espadana. All rights reserved.
Designed by Rasool Kamali